Eestlaste puhkusereiside geograafia on oluliselt muutunud

19/08/2020

Tagasi

SEB eraklientide juulikuu maksekäitumise andmed näitavad, et eestlaste klassikalised puhkusereisid on asendunud kodumaise või lähiriikide turismiga. Lisaks sihtriikidele on oluliselt muutunud ka välismaiste tehingute mahud, kus on nii olulisi kukkumisi kui ka tõuse.
Kui mullu juulis moodustasid 22% SEB eraklientide kaarditehingute mahust välismaised kulutused, siis tänavu juulis on välismaal sooritatud vaid 16% tehingutest. Kuna üleüldine kaarditehingute maht on juulis jõudnud eelmise aastaga samale tasemele, tähendavad muutused seda, et eestlaste kaarditehingute maht koduriigis on kasvanud rohkem kui kümnendiku võrra, välismaal tehtud tehingute maht vähenes aga terve kolmandiku võrra.
Juuli andmed tõestasid muutusi ka välismaal tehtavate tehingute geograafias, mille põhjal on näha, et eestlased on sel suvel eelistanud reisida pigem lähiriikidesse. Eestlaste kulutuste kasvu on märgata pea kõigis naaberriikides – ainus suur erand on Venemaa. Venemaal tehtud kulutused kukkunud ligi 80% võrra. Reisimist takistasid nii epidemioloogiline olukord kui ka range piirikontroll, mis piiras liikumist kahe riigi vahel. Vähenesid ka Rootsis tehtavad kulutused. Seevastu Soomes, Lätis ja Leedus tehtavate kulutuste osakaal välistehingutest on märgatavalt kasvanud. Mahult on eestlaste paiksemast puhkuse veetmisest kõige rohkem võitnud just Leedu, kus võrreldes eelmise aastaga on eestlaste kulutused kasvanud pea 40% võrra.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background