Eestlaste online-ostlemine lööb rekordeid

20/12/2018

Tagasi

SEB andmetel on eestimaalaste online-kaardiostud Eesti e-kaupmeeste juures teinud kasvurekordi, näidates 2017. aasta kolme kvartaliga võrreldes pea 70-protsendilist kasvu. Kokku on selle aasta kolme esimese kvartaliga eestlaste kaardiostud nii välismaiste kui ka kohalike e-kaupmeeste juures kasvanud eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ligi 30%.
Mitme aasta jooksul on täheldatud online-ostude mahtude suurenemist. Sama trend on ka mujal maailmas. Huvitav fakt on ehk aga see, et selle aasta kolme esimese kvartali põhjal on näha, et e-kaubanduse kasvunumbrite osas sammub Eesti umbes 15% maailma keskmisest kiiremini. SEB erasegmendijuht Triin Raudsepp lausus, et hea uudis on seegi, et Eesti e-kaupmehed on selles valdkonnas aina nähtavamad.
Statistikast on võimalik välja lugeda, et kasv ei toimu tehingusummade, vaid tehingukordade arvelt. Kui 2017. aasta kolme esimese kvartali andmetel oli keskmine tehingu summa 43,50 eurot, siis 2018. aasta samal perioodil on keskmise tehingu väärtus kahanenud 39,70 euroni.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background