Eestis püüti mullu mitu hiigellõhe

21/01/2020

Tagasi

Möödunud aasta oli jõgedel lõhe ja meriforelli spinninguga püüdvatele harrastuskalastajatele läbi aegade üks edukamaid. Kokku püüti 2,1 tonni lõhet ja meriforelli, sealjuures oli mitmeid kaalurekordeid.
Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Herki Tuus tõdes, et eelmine aasta rõõmustas eeskätt ülisuurte kaladega. Esiviisiku moodustasid 21,4 kg (Jägala), 17,5 kg (Selja), 17,2 (Jägala) kg, 17 kg (Jägala) ja 15 kg (Purtse) kaalunud lõhed.
Suurima, 21,4 kg lõhe püüdnud kogenud kalakütt Denis pidi kalamüraka väljatõmbamiseks vaeva nägema koguni 1 tund ja 20 minutit.
Esiviisikusse mahtunud kaladest koguni kolm püüti Jägala jõest. Jägala, Selja, Purtse ning Pirita on olnud lõhepüüdjate lemmikud juba pikka aega ja sealt tulevad ka parimad tulemused.
Et püük lõhe ja meriforelli populatsioonidele kurja ei teeks, on kehtestatud kuderahu aegne püügikeeld. Tol ajal tagab Keskkonnainspektsioon koos Eesti Kalastajate Seltsi (EKS) vabatahtlike kalakaitsjatega kudeaegse valve.
Rohkem saaki kui mullu on lõhe ja meriforelli kütid Eesti jõgedest saanud vaid 2016. aasta püügihooajal, mil püüti ligi 2,6 tonni.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background