Eestimaalaste finantsplaneerimine on paranenud

20/06/2019

Tagasi

SEB Eestis, Lätis ja Leedus korraldatud väikelaenu- ja krediitkaardiuuring näitas, et eestimaalaste käitumine kulude planeerimisel on aastatega tublisti paranenud. Ligi 80% vastanutest hindavad, et nad oskavad võtta vastu finantsotsuseid ja et neil on sääste ootamatute ostude tegemiseks. Olukorras, kus inimene või pere vajab lisafinantseerimist, leidis siiski üle 50% vastanutest, et kaaluvad ka väikelaenu võtmist.
Panga andmetel on väikelaenutooteid kasutanud 60% Eesti elanikest, kuid erinevalt eelmistest aastatest, kui laenu võeti nii reisimiseks, peresündmuste korraldamiseks kui ka iluteenusteks, on laenamine muutunud veidi kaalutletumaks ja on põhjendatud selliste vajadustega nagu autoost või remont, samuti kodu renoveerimine.
Kõige olulisemaks peetakse väikelaenu võtmise juures võimalust laen varem tagasi maksta (60% vastanutest), maksepuhkuse võimalust (21%) ning raha kättesaamise kiirust (15%). Samal ajal kinnitas 45% vastanutest, et laenuvõtmine on nende jaoks raske otsus, ning ligi 40% jaoks on oluline, et tegu oleks võimalikult lühiajalise kohustusega.

SEB väikelaenu- ja krediitkaardi uuring korraldati SEB Eestis, Lätis ja Leedus koostöös Norstat’iga mais 2019. Uuringust võttis osa rohkem kui 3000 inimest, nende seas 1008 eestimaalast.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background