Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamine Pärnus

21/02/2019

Tagasi

Sel nädalavahetusel tähistab Eesti Vabariik oma 101. aastapäeva. Pärnu jaoks on lisaks 24. veebruarile olulise tähtsusega ka 23. veebruar, kuna just Pärnus loeti 23. veebruaril 1918 toonase Endla teatri rõdult esmakordselt avalikult ette Eesti iseseisvusmanifest.

Reedel, 22. veebruaril kell 10.30 toimub Eesti Vabariigi esimese presidendi Konstantin Pätsi mälestamine tema sünnikohas Tahkurannas Pätsi ausamba juures.

Õhtul kell 19.00 toimub pidulik kontsert-aktus ja peoõhtu Tõstamaa rahvamajas. Esinevad kohalikud isetegijad ning tantsuga tervitavad Karl Sutt ja Pauliine Mäesalu. Avatakse Eve ja Karmen Kääri loodusfotode ja ilukirjas esitatud eesti luule “Kaunis emakeel” näitused. Pidulikule aktusele järgneb peoõhtu.

Laupäeva, 23. veebruari keskpäeval asetatakse pärjad Vabadussõjas langenute ausamba jalamile Alevi kalmistul ja saab alguse pidulik jalutuskäik, mis liigub mööda Riia maanteed Iseseisvuse väljakule. Jalutuskäigule on oodatud osalema kõik soovijad. Kohale palume tulla hiljemalt 11.45. Seoses jalutuskäiguga on liiklus Riia maanteel alates kella 11.30st kuni 13ni häiritud!

Orienteeruvalt kell 13.00 kõlab Iseseisvuse väljakul Eesti Vabariigi hümn ning platsil oleva monumendi trepilt loetakse ette iseseisvusmanifest. Tervitussõnad edastab linnavolikogu esimees Andres Metsoja, kohal on ka OÜ Frontline sõdurid.
Linnarahva maitsemeeli turgutavad Hea Toidu Festival – Grillfest ja Pärnumaa Jahimeeste Liit, kes pidupäeva puhul pakuvad erinevaid ulukilihast tooreid.

Vabaduse pargis asetatakse II maailmasõjas Eesti riikliku iseseisvuse taastamise eest võidelnute mälestusmärgi jalamile pärjad. Toimub Kaitseliidu Pärnumaa maleva pidulik rivistus ja kaitseliitlaste tunnustamine.

23. veebruari õhtul algusega kell 18.00 00 toimub Pärnu Kontserdimajas Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse ja volikogu esimehe Andres Metsoja pidulik vastuvõtt ja aktus. Pidulikul aktusel antakse üle Pärnumaa ja Pärnu linna vapimärgid. Üritus on kutsetega.

Pärnu Noorte Vabaajakeskuses toimub kell 18:00 näituse “EV Läbi noorte silmade” avamine ja pidulik kontsert.

Sündmused 24. veebruaril

Pühapäeva hommikul on kõik pärnakad taas oodatud Iseseisvuse väljakulule. 24. veebruari päikesetõusul, kell 7.32 toimub Eesti Vabariigi väljakuulutamise monumendi juures pidulik riigilipu heiskamise tseremoonia. Rahvast tervitab linnapea Romek Kosenkranius.

Kell 9.00 toimub Paikuse Põhikooli esisel lipuväljakul lipuhommik, kus loetakse ette iseseisvusmanifest. Tervituskõned peavad osavallakogu esimees Eero Rändla ja osavallakeskuse juhataja Kuno Erkmann. Lippe ja tuju hoiavad kõrgel Kodutütred ja Noorkotkad. Esinevad pasunakoor Õnn Tuli Õuele ja naiskoor Sireli koos Paikuse Põhikooli lastekooriga.

Kell 12.00 on kõigil huvilistel võimalus osa saada giidituurist “Pärnu, Eesti Vabariigi sünnilinn”. Tuur saab alguse Iseseisvuse väljakult, Eesti Vabariigi iseseisvuse väljakuulutamise mälestusmärgi ees. Giidituur kestab ligikaudu tunni ning on kõigile huvilistele tasuta.

Lisainformatsiooni aastapäeva sündmuste kohta on võimalik leida: kultuur.parnu.ee<https://kultuur.parnu.ee/et?category_54=all&filter-button=9>.

24. veebruar on kuulutatud lipupäevaks ning riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustel on kohustus heisata Eesti riigilipp.
Pärnu Linnavalitsus kutsub kõiki pärnakaid üles heiskama riigilipud 23. ja 24. veebruaril.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background