Eesti rahvusparkides algavad noorte looduskaitsjate kursused

03/08/2020

Tagasi

Keskkonnaamet korraldab 4.–7. augustini 2020 Vilsandi, Lahemaa, Alutaguse ja Karula rahvusparkides noore looduskaitsja kursuse Junior Ranger. Lisaks keskkonna- ja loodusteadlikkuse suurendamisele arendatakse kursustel noorte looduskaitsjate võrgustiku koostööd Eestis ja välismaal.
Kursustel osalevad kokku 112 rahvusparkide lähipiirkondade loodushuvilist noort 6.–12. klassidest. Noored on programmi valitud õpetajate suunamiste, kursustel varem osalenute soovituste ja noorte endi sooviavalduste alusel.
Nelja päeva jooksul õpivad noored loodusretkedel tundma piirkonnale omaseid taime- ja loomaliike. Samuti tehakse talgute korras looduskaitselisi töid ja tegeletakse loominguga. Et mõista, kuidas on looduskeskkond inimeste elutegevust piirkonnas mõjutanud, tutvutakse ka piirkonna kultuuriväärtustega. Muu hulgas õpivad kursustel osalejad looduses hakkama saamist ja esmaabi andmist.
Vilsandi rahvuspargis võetakse ette päevane retk Vilsandi saarele. Mihkli Talumuuseumis õpitakse höövliga puutöö tegemist ja tutvutakse aasta looma tiitliga pärjatud käsitiivalistega. Lahemaal uuritakse vee-elustikku, harjutatakse esmaabi andmist, õpitakse looduses hakkamasaamistarkusi ja veedetakse päev Hara lahel aerusurfi ja purjetamist proovides. Karulas õpitakse vahet tegema kodumaisel jõevähil ja vähi võõrliikidel, püütakse ööliblikaid ning harjutatakse võru keelt. Alutagusel minnakse kalaretkele Rannapungerja jõele, meisterdatakse putukahotelle, tehakse taimetrükikunsti ning orienteerutakse Kurtna maastikul.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background