Eesti piimatoodetele avati Tuneesia turg

16/01/2019

Tagasi

Alates sellest aastast on piimakäitlemisettevõtetel võimalik eksportida oma toodangut Tuneesiasse.
Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) kauplemise ning impordi ja ekspordi osakonna juhataja Regina Pihlaka sõnul algas turu avamise protsess juba eelmise aasta suvel.  Tuneesia lisati prioriteetsete piimatoodete sihtturgude hulka möödunud aasta augustis. Siis algas protsess loa saamiseks Eesti piimatoodete eksportimiseks Tuneesiasse. Nüüdseks on Tuneesia importnõuete alusel koostatud sertifikaadi vorm, mille alusel Eesti piimakäitlemisettevõtted saavad eksportida oma tooteid.
Välisriigid jaotatakse turu avamiseks vajalike tegevuste alusel kahte rühma. Esimesse gruppi kuuluvad riigid, mis ei nõua eksportiva riigi ja/või ettevõtte registreerimist. Toodete eksportimiseks piisab Veterinaar- ja Toiduameti poolt välja antavast sertifikaadist, mida sihtriik on aktsepteerinud.
Teise gruppi kuuluvad riigid, kus võib olla nõutav kas eksportiva riigi registreerimine või ettevõtte ja toodete registreerimine. Antud grupi riikide puhul võib turule sisenemine olla aastaid kestev protsess. Siia gruppi kuuluvad näiteks Korea Vabariik, Hiina Rahvavabariik, USA ja Jaapan.
Lisaks Tuneesiale on piimatoodetele avatud viimase kahe aasta jooksul ka Türgi, Peruu, Ukraina, Jaapani, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Mehhiko turud.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background