Eesti parimad abipolitseinikud panevad oma oskused proovile

03/05/2019

Tagasi

Täna toimuvad Lääne-Virumaal kaheksandad üleriigilised abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused, kus osaleb 12 kaheliikmelist võistkonda üle Eesti.
Võistlused toimuvad Rakvere politseimuuseumi hoovil. Päeva jooksul läbivad võistkonnad kümme võistlusala, mille hulka kuuluvad näiteks taktika, laskmine ja teadmiste test. Võistlusalad toimuvad Lääne-Virumaa eri paikades.
Ida prefektuuri prefekt Tarvo Kruup sõnas, et võistlused on üles ehitatud võimalikult sarnaselt päriselule. Iga võistlusala tähendab võistkonnale väljakutset sündmusele. Nii nagu eluski, ei tea politseipatrull iialgi, kas järgmiseks tuleb lahendada lähisuhtevägivalla juhtumit, minna metsaotsingule või kasutada ohtliku ründe tõrjumiseks teenistusrelva.
Eesmärk on välja selgitada abipolitseinike hulgast parimad. Võistluste käigus on abipolitseinikel hea võimalus oma teadmisi ja oskusi näidata ning samas ka lihvida.
Kokku osaleb võistlustel 12 kaheliikmelist võistkonda. Noorim võistleja on 18-aastane abipolitseinik ning vanim on 47-aastane. Mõlemad on Lääne prefektuurist.
Abipolitseinike kutsemeisterlikkuse võistlused avab Ida prefekt Tarvo Kruup. Võistluste peakohtunik on Ida prefektuuri teabebüroo juht Agur Tehver.
Eelmisel aastal toimusid võistlused Pärnumaal, kus võitjaks osutus Põhja prefektuuri võistkond.
Abipolitseinikke on Eestis 1038 ning mullu panustati keskmiselt ühe inimese kohta koguni 92 kaasamistundi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background