Eesti Omanike Keskliit andis Pärnu linnavalitsusele Koduomanike Sõbra auhinna

06/03/2020

Tagasi

Eesti Omanike Keskliit andis eile Pärnu, Lasnamäe ja Põhja Tallinna omavalitsustele uusaastaööl ilutulestikust loobumise eest „Koduomanike Sõber 2019“ tiitli.
Võitjad valisid välja Eesti Omanike Keskliidu liikmed ja rahvas, andes portaalis www.petitsioon.ee<http://www.petitsioon.ee> ilutulestikust loobunud omavalitsustele 45,9 protsenti häältest. Teiseks jäid veetarbijad, kes otsustasid minna ühisnõudega kohtusse AS Tallinna Vesi vastu, küsides enammakstud raha tagasi.
Omanike keskliidu juhatuse esimehe Priidu Pärna sõnul on igati tervitatav, et inimeste keskkonnateadlikkus on kasvanud. Kõik omavalitsused tõdesid, et linnaelanike hulgas oli nende otsusele palju toetajaid.
Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles, et temalt küsiti enne ilutulestikust loobumise otsust sageli, kas on ikka vaja nii palju paugutada ja raha õhku lasta. Lisaks lemmikloomaomanikele rääkisid lapsevanemad, et mõistlik oleks linna ilutulestik ära jätta, sest väikesed lapsed kardavad neid unest äratavaid pauke. Kuna ka mitmed linnaametnikud leidsid, et ilutulestikuks kuluva raha võiks hoopis linna kaunistamisele kulutada, otsustaski linnavalitsus pikaajalisematele linnakaunistustele keskenduda.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background