Eesti Õigusbüroo asub Pärnus Rüütli tänaval

11/07/2019

Tagasi

Eesti Õigusbüroo koostöös justiitsministeeriumiga pakub Eestis elavatele inimestele tasuta ja soodustingimustel õigusabi, üks õigusbüroo kontoritest asub Pärnus, Rüütli 23.
Õigusabi saamiseks tuleb eelnevalt broneerida aeg kas internetis aadressil www.juristaitab.ee või helistades telefonil 688 0400. Seejärel tuleb sõlmida kliendileping, mis kehtib terve kalendriaasta jooksul. Täiskasvanutele maksab lepingu sõlmimine viis eurot, alaealised on lepingutasust vabastatud.
Lepingu sõlminul on õigus saada juriidilist abi 15 tundi ühe kalendriaasta jooksul, millest kaks esimest tundi on kliendile tasuta (riik hüvitab 40 eurot tunnis), kolme järgmise tunni eest tuleb tasuda 20 eurot tunnis (riik hüvitab ülejäänud 20 eurot tunnis) ja kümne järgmise tunni eest 40 eurot tunnis. Eesti keskmine õigusnõustamise tunnitasu on Eesti Õigusbüroo andmetel 120 eurot tunnis, millele lisandub käibemaks.
Nõustatakse nii kohtumisel kui veebis. Õigusbüroo senise praktika järgi jääb keskmine õigusnõustamise aeg alla kahe tunni, mis näitab, et lihtsamad ja tüüpilisemad juhtumid leiavad tasuta tundide jooksul lahenduse. Tasuta ja soodustingimustel õigusabi annab 43 juristi üle eesti, kelle keskmine tööstaaž on 17 aastat ja kes kõik omavad õigusteaduse magistrikraadi.
Kahe aasta jooksul on tasuta ja soodustingimustel abi antud 18 500 inimesele. Inimeste pöördumised on seni olnud seotud peamiselt võla- ja perekonnaõigusega: vaidlused laenuandjate, pankade ja inkassofirmadega ning elatise, lapse hoolduse ja vara jagamise probleemid. Samuti on juristid andnud inimestele nõu vaidlustes tööandjaga, pärimisasjades, naabrite- ja korteriühistu liikmete vahelistes vaidlustes ning suhtluses kohalike omavalitsuste ja ametiasutustega.
Lisainfot leiab aadressil www.juristaitab.ee, helistades telefonile 688 0400 või kirjutades abi@juristaitab.ee.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background