Eesti laste leiutis võimaldab mõõta organismi rõõmutaset

21/06/2019

Tagasi

Homme, 22. juunil avatakse Lottemaal Eesti esimene „Rõõmumeeter“ – Eesti laste leiutis, mis lubab mõõta iga inimese, nii lapse kui ka täiskasvanu rõõmu taset. SEB ja Lottemaa leiutamisvõistluse võidutöö eesmärk on autorite Eleonora (5a) ja Gustavi (3a) sõnul hoida ülitähtsat rõõmutaset organismis kontrolli all.
Rõõmumeeter osutus nii vanemate kui ka laste lemmikleiutiseks kuue finalisti ja rohkem kui 140 Suur Leiutamisvõistlus 2019 laekunud töö seast. Laste leiutatud rõõmu mõõtmise protsess on lustakas ja mänguline ning loob juba iseenesest mitu rõõmuhetke.
Jaanuarist märtsi 2019. aasta keskpaigani kestnud SEB ja Lottemaa teisele leiutamisvõistlusele laekus üle 140 töö. Leiutisprojekte tuli kõikidest Eesti piirkondadest, töid esitati nii eesti kui ka vene keeles ning kõige aktiivsemalt leiutasid algkoolilapsed. Konkursi kõige nooremaks osalejaks osutus 3‑aastane noor leiutaja, kelle leiutis kergendas lapse hambapesuprotsessi. Mitmed leiutajad on esitanud konkursile kuni viis tööd.
Selle aasta võidutöö autorid lähevad koos vanematega Tallinki Stockholmi kruiisile, külastavad Tom Titsi teadusparki ja peatuvad pealinna hotellis. Konkursi kõikide finalistide autasustamine ja võidutöö pidulik avamine toimub 22. juunil 2019 Lottemaa teemapargis. SEB koostöös Lottemaaga korraldab juba teist aastat järjest laste leiutamisvõistlust, mille eesmärk on innovatsiooni ja ettevõtluse väärtuste levitamine Eesti laste seas.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background