Eesti kodaniku passi saab nüüd taotleda ka iseteenindusest

22/08/2019

Tagasi

Alates eelmise nädala lõpust saab Politsei- ja Piirivalveameti iseteeninduskeskkonnas lisaks ID-kaardile taotleda ka Eesti kodaniku passi nii endale kui oma alaealisele lapsele.
Täiskasvanud Eesti Vabariigi kodanik saab PPA iseteeninduse kaudu taotleda korduvat dokumenti, kui talle on varem välja antud kas Eesti kodaniku pass või ID-kaart. Alaealisele lapsele saab esmast või korduvat dokumenti taotleda juhul, kui tema sünd on registreeritud Eesti rahvastikuregistris ning vähemalt ühele tema vanematest on varasemalt välja antud Eesti kodaniku pass või ID-kaart.
Lisaks passi taotlemise võimalusele on toimunud veel mõned muudatused, millest taotlejad on seni puudust tundnud – näiteks saab pärast uuendusi tasuda riigilõivu krediitkaardiga ning taotleda dokumendi väljastamiseks aukonsuli juurde.
Iseteenindusse saab siseneda mugavalt PPA veebilehe kaudu. Keskkonda saab sisse logida lisaks ID-kaardile ka mobiil-ID-ga või pangalinkide kaudu ehk dokumenti saab taotleda ka juhul, kui varem välja antud ID-kaart on juba kehtivuse kaotanud.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background