Eesti Energia kuulutas välja ideekonkursi kliendi- ja võrguteenuste arendamisek

30/10/2018

Tagasi

Eesti Energia kuulutas esmakordselt välja rahvusvahelise konkursi Enefit Idea Hub – The Pitch, et kaasata ülikoole, iduettevõtteid ja ka oma töötajaid uute ideede kogumiseks. Ideid oodatakse kahes valdkonnas – nutikad kliendilahendused ja tark võrk. Konkursi auhinnafond on 30 000 eurot.
Konkursile on näiteks oodatud ideed sellest, kuidas leida parim viis päikese- ja tuuleenergia salvestamiseks. Kogu maailm liigub järjest enam taastuva energiatootmise suunas, kuid häid lahendusi, kuidas muuta energiatootmine sõltumatuks ilmastikuoludest, veel otsitakse. Niisamuti vajab head vastust küsimus, kuidas muuta elektriautod, mille kasutuselevõtu trend on selgelt kasvamas, mobiilseteks salvestusseadmeteks, mis toovad elektri kohale ka sinna, kus ei ole elektrivõrku.
Lisaks Eestile on Enefit Idea Hubi ideekonkursil võimalik osaleda ka ülikoolidel ja iduettevõtetel Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Poolas – need on turud, kus on Eesti Energia esindatud. Infot konkursi kohta jagatakse ülikoolide ning iduettevõtteid ühendavate organisatsioonide kaudu.
Selleks, et konkursi eesmärke tutvustada ja energiasektori väljakutseid täpsemalt sõnastada, korraldab Eesti Energia inspiratsioonipäeva Tallinnas ja Helsingis. Tallinnas on külalisesinejateks rahvusvaheliselt tuntud tulevikutehnoloogia eestkõneleja Minter Dial ja Eesti iduettevõtte Veriff kaasasutaja Kaarel Kotkas ning Helsingis ettevõtte Wolt asutaja Elias Aalto ja IT-ettevõtte Varjo asutaja Niko Eiden. Mõlemal innovatsioonpäeval astuvad üles ka Eesti Energia juhid, kes räägivad energiasektori tulevikust ning annavad ülevaate väljakutsetest, mille lahendamiseks ideid konkursile oodatakse.
Ideede esitamise tähtaeg on 18. november 2018.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background