Classic Pärnu 2019 Grand Prix võitis Kullo Kender Artasel

26/08/2019

Tagasi

Möödunud nädalavahetusel Pärnu rannas toimunud kolmepäevasel ratsaspordivõistlusel võtsid otse rannaliival esmakordselt mõõtu Eesti parimad takistussõitjad. Pühapäeval toimunud põhivõistlusel ehk 140-145cm kõrguste takistustega Mandatum Life Grand Prix võitis Kullo Kender.

Kahel põhilisel võistluspäeval võisteldi kõrgustel 110-140cm. Kokku selgusid võitjad 11 võistlusklassis.
Põhivõistluse Mandatum Life Grand Prix võitis ümberhüpetega Kullo Kender hobusel Artas, teisele kohale tuli Hanno Ellermann Freedomil ning kolmanda koha said Gunnar Klettenberg ja Salomon. Sama võistlus oli ühtlasi ka Land Rover Trophy karikasarja finaal, mille raames selgitati välja sarja ja Land Rover Discovery aastase kasutusõiguse võitja, kelleks osutus samuti Kullo Kender. Teise koha sai Paul Argus ning karikasarja kolmandale kohale tuli Urmas Raag.

Võistlusel osalesid nii Eesti koondise liikmed kui ka osalejad lähiriikidest. Samuti oli võistlejaid erinevates vanuseklassides. Lisaks parkuuride võitjatele kuulutati välja ka Parim noor ratsanik ning parim noor hobune. Classic Pärnu parimaks noorhobuseks kuulutati 6-aastane Candour Esqui, ratsanik Ivo Ots.

Eestis esmakordselt rannaliival toimunud võistluse peakorraldajate sõnul oli pehme liivapinnase ratsaspordiks ette valmistamine väljakutse, kuid tõestati, et kõrgel tasemel ratsasporti on võimalik korraldada isegi nii eksklusiivsetes tingimustes.
Lisaks ratsaspordivõistlusele said  hilissuvist rannailma nautivad külastajad tutvuda ratsatoodete ning ürituse partnerite pakutavaga lähedalasuval Expo alal ning võtta kõhutäie Classic Pärnu Toidutänaval.