Arenduskeskused kaardistasid hetkeolukorra

01/04/2020

Tagasi

Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Saaremaa Turunduskoja eestvedamisel kaardistati perioodil 18. – 24. märts 2 018 ettevõtja (sh 124 tulu teeniva vabaühenduse) hetkeolukord.
Pärnumaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultandi Svea Uuseni sõnul olid Pärnu maakonnas kriisiabi-küsimustikule vastanud 289-st ettevõttest 112 (39%) turismi-, toitlustus- ja kultuurivaldkonnast, kes annavad ühtekokku tööd 1966 töötajale. Minimaalselt järgmiseks 2 kuuks on majandustegevus peatunud neist 88 ettevõttel (79%), töötajaid peab koondama vähemalt 64 ettevõtet (57%) ning töötuks võib lähiajal jääda vähemalt 381 töötajat.
Pärnumaa jaoks on väga oluline ka tööstussektor, millest koos tehnikavaldkonna ettevõtetega vastas küsimustikule 41 ettevõtet (14), kes ühtekokku annavad tööd 1745 töötajale. Rohkem kui 50%-list käibelangust lähiajal näeb neist ette 39%, üle 30%-list käibelangust aga juba 73%.
Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liikme Andres Huule sõnul on maakondlikud arenduskeskused juba alustanud teenuste uuendamisega, et pakkuda just neid teadmisi ja oskusi, mida ettevõtjad kriisiolukorras vajavad. Esialgne ülevaade neist valmib orienteeruvalt aprillikuu keskpaigaks.
Ettevõtjaid oodatakse pöörduma endale lähimasse maakondlikku arenduskeskusesse, kus on võimalik saada tasuta nõustamist ning koostöös konsultandiga panna paika järgmised sammud olukorras hakkama saamiseks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background