Alkoholi kõrvale tasuta joogivett pakkuvad baarid saavad tunnusmärgise

16/10/2018

Tagasi

Ligi 100 baari, restorani, kohvikut ja muud meelelahutusasutust üle Eesti teenivad sel aastal tunnusmärgise „Siin tarbitakse targalt“, sest pakuvad alkoholi ostvatele klientidele tasuta joogivett.
Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liit (ATML) väljastab vastutustundlikku ja mõistlikku alkoholitarbimise kultuuri edendavatele meelelahutusasutustele tunnusmärgist teist korda ning lühikese aja jooksul on see muutunud kvaliteedimärgiks nii klientidele kui nende võõrustajatele.
ATMLi tegevjuhi Triin Kutbergi sõnul on Eestis üha rohkem inimesi, kes oskavad alkoholi ostes tasuta joogivett küsida ning aina enam meelelahutusasutusi, mis seda pakuvad. Olulise panuse sõnumi levitamisse annavad ka suured jaeketid.
Oktoobri alguseks oli kampaaniaga liitunud ligi 100 baari ning mõistlikku alkoholitarbimise sõnumit aitavad levitada ka Baarmenite Assotsiatsioon ja Sommeljeede Assotsiatsioon koos Eesti Sommeljeede Erakooliga ning Eesti juhtivad jaeketid COOP, Maxima, Prisma ja Aldar.
Tänavu suvel jagas ATML viiel suurel festivalil külastajatele kokku tuhandeid liitreid tasuta joogivett. Kutberg märkis, et liit sai festivalikülalistajatelt tunnustust vastutustundliku alkoholitarbimise juurutamise eest ja mitu kutset erinevatele sündmustele ka järgmiseks aastaks.

Kampaaniaga liitumise info on leitav kampaanialehelt www.facebook.com/vettvahele<http://www.facebook.com/vettvahele>.

Kampaania „Kui võtad, võta vett vahele“ sai alguse 2017. aasta kevadel, kui ATML tegi üleskutse baaridele, restoranidele ja kohvikutele üle Eesti tasuta vee pakkumiseks. Teadlikkust, kuidas tarbida alkoholi mõistlikumalt ja ohutumalt, aitasid Eestis levitada ka suurimad jaeketid (Aldar, Coop, Maxima, Prisma ja Selver). Kampaaniaga liitunud baarid, restoranid ja kohvikud tunneb ära märgise „Siin tarbitakse targalt“ järgi.
Eesti Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liitu, mis esindab suuremaid alkoholi tootjaid ja maaletoojaid Eestis, kuuluvad Altia, Liviko, Pernod Ricard, Prike, Remedia, Tridens, Amber Distribution, Coca Cola HBC, Estonian Spirit, Avallone, Dunker, Brown-Forman ja MOE.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background