Algaval malevasuvel saab Pärnu linna rühmades tööd pea 400 noort

15/06/2020

Tagasi

Täna, 15. juunil alustavad Pärnus töösuve esimesed tänavused malevarühmad. Juunis, juulis ja augustis toimuvatel malevatöödel üle linna osaleb 57 rühmas ligemale 400 koolinoort.
Pärnu linnas aitavad noored Võidupühaks suuremad kalmistud korda saada. Veel teevad õpilasmalevlased festivalidel ja majutusasutustes koristus-, giidi- ja kolimistöid. Pärnu keskuslinnas riisuvad ja rohivad malevlased Alevi, Vana-Pärnu ja Metsakalmistul hauaplatse ja vahekäike ning muinsuskaitserühmad korrastavad kaitsealuseid hauatähiseid ja -piirdeid.
Paikuse alevis on töömalevlaste ülesandeks kõikvõimalikud heakorratööd nagu teeäärte rohimine, pinkide värvimine ning alevi mänguväljakute ja kooli liivakattega võrkpalliplatsi puhastamine rohust.
Valgerannas ja Audrus on juunist augusti lõpuni ametis viis rühma. Malevlaste rühmad on jaotatud nii, et kogu rannahooaja vältel oleks Valgerannas tagatud heakord. Malevlased koristavad Valgerannas ära prügi, värvivad ära istepingid, riietuskabiini ning korrastavad promenaadi ja parklaääri.
Audru alevikus saavad malevlased proovida kätt silla värvimisel. Muist heakorratöid ootab õpilasmalevlasi Audru ja Uruste kalmistul.
Suurema osa sellesuvistest Pärnu malevatöödest võimaldab noortele Pärnu linnavalitsus.
Kuigi töövõimalusi on tänavu õpilastel mõnevõrra vähem kui varasematel aastatel, ei kahanenud tööle kandideerijate hulk – mõnes rühmas pretendeerib ühele malevakohale suisa kolm töölesoovijat. Pärnu linna rühmadesse saavad eelisjärjekorras Pärnu sissekirjutusega noored.
On nii ööbimiseta kui ka ööbimisega rühmi. Ööbimisega rühmad peatuvad Valgeranna malevamajades, Paikuse noortekeskuses ja Jõekääru kämpingutes.
Pärast tööd planeerivad malevlased koos rühmajuhiga endale põnevaid ettevõtmisi nagu koolitused ja töötoad, matkad, grillõhtud, seltskonnamängud jmt. Korraldatakse traditsioonilist malevapulma ja malevlaste ristimist. Võetakse osa maleva kokkutulekust, milleks valmistatakse oma rühmalipp, rühmavorm ja mõeldakse välja rühmalaul.
Pärnu linnavalitsus toetab MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva tegevusi 9200 euroga. See summa on mõeldud Pärnu linna õpilasmaleva rühmajuhtide töötasude tasumiseks, malevlaste T-särkide soetamiseks, toitlustamiseks ja ühistegevuste läbiviimiseks.
Lisaks sellele tasub linn Pärnu õpilasmalevlaste töötasud ja soetab neile vajalikud töömaterjalid. Selleks kulub linnaeelarvest ümmarguselt 38 100 eurot.
MTÜ Pärnumaa Õpilasmaleva tegevusi toetab ka Eesti Noorsootöö Keskus läbi projekti “Malevasuvi 2020.”


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background