Algab kandideerimine Pärnu linna kultuuri aastapreemiatele

08/10/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsus ootab kandideerima linna kultuuri aastapreemiatele. Preemiatega tunnustatakse nende Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja kõrgetasemeline korraldustegevus on käesoleval aastal andnud palju juurde nii Pärnu kui kogu Eesti kultuurielule.
Linn annab välja kaks kultuuri aastapreemiat – loomingu- ja korraldajapreemia.
Loomingupreemia on mõeldud autorile või interpreedile (või ka kollektiivile), kelle looming on sel aastal oluliselt rikastanud nii Pärnu kui kogu riigi kultuurielu.
Korraldajapreemia saab kultuurikorraldaja (isik, kollektiiv, selts või ühendus), kelle korraldatud sündmus on tänavu märkimisväärselt rikastanud Pärnu kultuurikeskkonda ja tõstnud Pärnu mainet kultuurilinnana.
Mõlema preemia rahaliseks väärtuseks on 2000 eurot.
Pärnu abilinnapea Varje Tipp kutsub loomeinimeste panust märkama ja nende tegevust tunnustama.
Aastapreemiatele võivad kandidaate esitada füüsilised ja juriidilised isikud ning isikute ühendused.
Põhjendatud taotlused tuleb esitada hiljemalt 10. novembriks kas tavaposti teel Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn või siis e-posti aadressil linnavalitsus@parnu.ee.
Kultuuripreemiate saajad valib seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Pärnu linnavalitsuse kultuuri ja sporditeenistuse juhataja Andrus Haugas, ajalehe Pärnu Postimees kultuuritoimetaja Anu Jürisson, Tartu ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö lektor Valter Parve, Pärnu Kontserdimaja direktor Marika Pärk, Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppejuht ja teatrikriitik Ille Rohtlaan ning Pärnu Kunstikooli direktor Kristel Kallau.
Tänavused linna kultuuri aastapreemiad antakse üle 5. detsembril toimuval vastuvõtul. Linn annab kultuuri aastapreemiaid välja alates 2014. aastast.
Mullu pälvis fotoalbumi ja -näituse „Pärnu 100 kodukonda“ koostamise ja väljaandmise eest loomingupreemia Andres Adamson.
Korraldajapreemia sai läinud aastal Jekaterina Põldots vabaõhulavastuse “Saja-aastane öö” idee, korraldamise ja elluviimise eest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background