Algab kandidaatide esitamine aasta kodaniku aunimetusele

15/10/2019

Tagasi

Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi aasta kodaniku 2019 aunimetusele. Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril ning selle aasta konkursi moto „Meid liidab see, mida armastame“ lähtub Eesti laulu ja tantsu juubeliaastast. Kandidaate saab esitada 3. novembrini.
Aasta kodaniku aunimetus antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on aasta jooksul üleriigiliselt silma paistnud panusega ühiskonna arengusse või kelle saavutused aitavad kaasa kodanikuteadvuse ja ühiskonna sidususele. Kuigi konkursi moto tõukub Eesti laulu ja tantsu juubeliaastast, ei pea aasta kodanik olema otseselt seotud laulu- ja tantsupeoga.
Kandidaate aunimetusele võivad esitada kõik soovijad. Taotluses tuleb juhinduda statuudis toodud põhimõtetest, sealhulgas põhjendada kandidaadi sobivust ja seost aasta motoga.
Aasta kodaniku aunimetuse kuulutab kultuuriminister välja ja annab üle tänavu 25. novembril Eesti Rahvusringhäälingu uudistemajas toimuval tunnustussündmusel. Samas annab rahvastikuminister Riina Solman üle kodanikupäeva aumärgid inimestele, kes on edendanud kodanikukasvatust, väärtustanud kodanikuteadvust või teinud vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Samuti tunnustakse ideekonkursil „Mina suudan“ osalenud koolinoori, kes jagasid oma mõtteid kogukonna probleemide kodanikualgatuse korras lahendamiseks.
Aasta kodaniku 2019 kandidaatide esitamise tähtaeg on pühapäev, 3. november. Oma kandidaadi saab esitada läbi veebivormi https://www.kul.ee/et/node/16206.
Mullu pälvis aasta kodaniku tiitli Maailmakoristuspäeva üks initsiaatoreid ja eestvedajaid ning Teeme Ära sihtasutuse juhataja Eva Truuverk.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background