Alates tänasest saavad õed väljastada abivahendi tõendit

01/07/2019

Tagasi

1. juulist on kõigil vastava koolituse läbinud õdedel võimalik aidata patsiente erinevate abivahendite saamisel ja väljastada selleks tõend, mis võimaldab soetada abivahendeid riikliku soodustuse alusel.
Invaru abivahendikeskuse klienditeeninduse valdkonna juht Kadri Tiido selgitas, et kui seni said patsiendile abivahendi määramisel abiks olla vaid pere- ja eriarstid, siis alates juulist saavad ka õed patsiente nendes küsimustes aidata.
Tiido selgitab, et edaspidi saavad õed väljastada riikliku soodustuse jaoks vajaliku abivahenditõendi nii käimisabivahendite, mähkmete, tualetitoolide, ratastooli istmepatjade kui ka lamatiste vältimiseks mõeldud abivahendite soetamiseks või üürimiseks. Samas jääb mõnede abivahendite väljastamise õigus endiselt vaid pere- ja eriarstidele. Samuti ei saa väljastada tõendit õde, kes ei ole läbinud Sotsiaalkindlustusameti ja Eesti Õdede Liidu abivahendialast täiendkoolitust.
Kuigi õe või arsti poolt väljastatud tõend aitab patsiendil kasutada riiklikku soodustust, ei tohiks unustada ka teisi olulisi dokumente, mida soodustuse saamiseks tarvis on. Abivahendikeskusesse pöördudes on abivajajal või tema lähedasel vaja kaasa võtta lisaks väljastatud tõendile või rehabilitatsiooni plaanile ka isikut tõendav dokument, isikliku abivahendi kaart, puuet või töövõime kaotust tõendav dokument (nt otsus, puudekaart, töövõimekaart vm) selle olemasolul ning 18-26-aastase õppiva noore puhul ka tema koolitõend.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background