Alates kolmapäevast saab taotleda vähipüügiluba

29/06/2020

Tagasi

Kolmapäeval, 1. juulil kell 9.00 algab vähipüügitaotluste vastuvõtt pilet.ee veebikeskkonnas ning Keskkonnaameti Tartu ja Kuressaare kontoris.
Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul on 2020. aastal vähipüügilube enamikes maakondades saada piirarvuvabalt. Erandiks on Pangodi järv Tartumaal ja kogu Saaremaa. Nendesse püügipiirkondadesse loa saamiseks tuleks taotlus esitada 1. juulil kohe pärast kella 9 hommikul, sest soovijaid on palju ning kõigile lube paraku ei jagu.
2020. aasta vähipüügilubadest müüakse 94% internetis www.pilet.ee lehel, ülejäänud 6% Keskkonnaametis. Vähipüügitaotluse jaoks on vaja soetada kalastuskaart https://www.keskkonnaamet.ee/et/kalastamine/kalastamine ja kõige mugavam on seda teha veebikeskkonnas pilet.ee. Esmakordsel taotlemisel tuleb luua kasutajakonto ning end autentida ID-kaardi, mobiil-ID või internetipanga vahendusel.
Keskkonnaametis saab kohapeal esitada taotlusi Tartu ja Kuressaare kontoris kolmapäeva hommikul kell 9-10. Ülejäänud ajal ning teistes kontorites (välja arvatud Palmse, Tooma, Penijõe, Viidumäe ja Otepää kontoris, samuti Keskkonnaameti peakontoris) saab taotluse jätta kontori postkasti. Taotluse võib saata ka postiga või e-postiga info@keskkonnaamet.ee.
Jõevähi seisund on Eestis ja ka kogu Euroopas viimase 150 aasta jooksul väga palju halvenenud ja seetõttu on vähipüük osades veekogudes keelatud.
Praegu on teada Eestis rohkem kui 300 jõevähi leiukohta, enamikes neist aga ei ole vähki kuigi arvukalt. Paremad vähiveekogud asuvad Saaremaal ja Lõuna-Eestis. Haiguste ja võõrliikide leviku tõkestamiseks ei tohi püütud vähke teistesse veekogudesse ümber asustada.
Jõevähi püük on lubatud 1. augustist kuni 31. augustini. Loe vähipüügist lähemalt Keskkonnaameti kodulehelthttps://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/kalastamine/vahipuuk. Sellelt lehelt leiab ka nimekirja veekogudest, kus vähipüük on keelatud.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background