Alanud on kogumiskonkurss „Märka marti!“

05/11/2018

Tagasi

Kogumiskonkurss „Märka marti!“ toimub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018 üle-eestilise aktsiooni „Hakkame santima!“ raames Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Folkloorinõukogu eestvedamisel. Konkursile on oodatud fotod, lühifilmid ja lood kohalikust sandijooksmiskombestikust neljas vanusegrupis algkoolilastest täiskasvanuteni. Konkurss kestab 01.11.–05.12.2018.
Sügistalvisel ajal sanditamas käimine on vana tava – näiteks mardi- ja kadripäeval ukselt uksele käimine, sokujooksmine aastavahetusel Saaremaal või jõulusandid mitmetel teistel Eestis elavatel rahvastel. Sanditamiskombestik on põnev, rikas ja igati väärt järgimist!
Kogumiskonkursi väljundiks on jäädvustada meie oma rikkalikku, tähendusrikast ja loovat maskeerimis- ja sanditamiskombestikku ning tutvustada fotode, lühifilmide ja lugude kaudu eestimaalaste maskeerimis- ja sanditamiskombestikku kui elavat pärandit tänapäeval ning julgustada eeskätt noori seda inspireerivalt kasutama.
Konkursile oodatakse fotosid, lühifilme ja lugusid eestimaalaste kohalikust elavast maskeerimis- ja sanditamiskombestikust nagu mardi- ja kadrisandis käimine, sokujooksmine aastavahetusel, jõulu- ja vastlasandid.
Lisaks oodatakse vanu fotosid sealhulgas ka mitte enam elavas kasutuses olevast sanditamisest nagu näiteks hingesandid või sokujooksmine jõulude ajal
Konkursile laekunud töid hinnatakse neljas vanusegrupis: algklassid; põhikool; gümnaasium; täiskasvanud
Konkursitööd saab saata veebilehe kaudu: https://www.parandiaasta.ee/marka-marti/ sellelt saab ka lisainformatsiooni.
Võitjatele on põnevad auhinnad, rahva lemmikutele eripreemia. Auhindadeks on laulu- ja tantsupeo piletid, Viljandi pärimusmuusika festivali passid, Intsikurmu festivali passid, Kodumajutus perele Setomaal Kirsi talus ja kohtumine ülemsootskaga, ekskursioon Kihnus perele, ajakirja Hea Laps aastatellimus, talvine koerterakendisõit Haanjas, seikluspargi piletid ja palju muud toredat.
Väljavalitud fotodest koostatakse kalendrid ja rändnäitus, mis hakkab rändama mööda Eesti eri paiku.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background