Aiapärlid panevad turiste peatuma

01/10/2019

Tagasi

Sel kevadel ja suvel tegid viis “Garden Pearls’i” ehk aiapärlite võrgustikuga liitunud Pärnu linna parki läbi uuenduskuuri, mille tulemusena muutusid need rohealad ilusamaks, mugavamaks ja turistidele atraktiivsemaks.
“Garden Pearls” on Eesti ja Läti ühine ettevõtmine, millega edendatakse aiandusturismi ja koondatakse külastamist väärivad aiad ühele turismikaardile.
Aiapärlite võrgustikus on enamjaolt eraomanike aiad, Pärnu linn on oma avalike parkidega Eesti-Läti aiapärlite seas üks väheseid omavalitsusi.
Pärnu linnaaedniku Anu Nurmesalu sõnutsi ei ole see kuigi tavapärane, et linnakeskkonna haljasalad aiandusturismi edendava võrgustikuga liituksid, kuid Pärnu puhul on see samm end õigustanud.
Et anda aiandusturistidele põhjust põigata koduaedade kõrval sisse linnaparkidesse, istutati nii Koidula kui Brackmanni parki juurde hulgaliselt roose, suve- ja sibulilli ning anti värske ilme istepinkidele.
Rannapargis rajati mänguväljaku kõrvale kaks püsikute ja kõrrelistega kõrgpeenart ning täiendati pargiala suuremate puude istutusega.
Audru kiriku arboreetumis korrastati kõnniteid, paigaldati uued pingid, prügikastid ja välikäimla. Tõstamaa mõisapargis valmisid aiamaja ja välikäimla.
Põnevamad pargipuud ja -põõsad tähistati eesti- ja ladinakeelsete siltidega ning parkidesse pandi üles infotahvlid nii konkreetse pargi kui ka Eesti-Läti aiapärlite marsruudi kaardiga.
Ainuüksi Koidula ja Brackmanni pargis sai oma sildi tervelt üksteist erinevat puud ja põõsast.
Kui Pärnu parkidesse said sildid üles suvel, siis Tõstamaa mõisaparki ja Audru arboreetumisse paigaldatakse need lähinädalatel.
Euroopa regionaalarengu fondi toetatud aiapärlite projektist eraldati Pärnu linna ja osavaldade parkide arendamisele 44 183 eurot, millele linn lisas omalt poolt 7797 eurot.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background