Aia tänavat pikendatakse Laia tänavani

09/07/2019

Tagasi

AS YIT Eesti ehitab novembri alguseks Pärnu kesklinnas välja Aia tänava 240 meetri pikkuse lõigu, mis hakkab ühendama Pikka ja Laia tänavat.
Praegu lõpeb Aia tänav Pikal tänaval. Aia tänava pikendus vähendab liikluskoormust Pärnu Keskuse ja Port Artur 2 vahel ning võimaldab tänava äärsed majad välja arendada. Aia tänava pikendusest politseimaja poole on kavandatud äri- ja eluhooned, Martensi maja poole kunstihoone. Ka bussid, mis praegu hotelli Pärnu ees seisavad, saaksid otse Laiale tänavale sõita.

Tänava ehitamine maksab koos käibemaksuga 934 869 eurot. Tulevase Aia tänava pikenduse keskel on kahe meetri laiune tänavakividest saar, mille mõlemasse serva rajatakse 3,5 meetri laiune sõidutee, parkimiskohad ja 2,5 meetri laiune kõnnitee. Aida tänava pikenduse ning Pika ja Laia tänava ääres hakkavad paiknema jalakäijate ülekäigukohad.
Koos Aia tänava pikendusega rajatakse Laiale tänavale ringliiklusristmik, mille tõttu on kavas liiklus Laia tänava selles lõigus ehituse ajaks sulgeda. Tänava kesklinna poolne kõnnitee võib sügisel jääda esialgu ehitamata, sest Fortumi külmatorusid alles projekteeritakse ja pole mõtet nende pärast asfalti hiljem üles kaevata.
Tänava ehitamine algab juuli teises pooles ja peab olema lõppenud 1. novembriks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background