Abipolitseinikud on panustanud veerandsada aastat

15/04/2019

Tagasi

20. aprillil möödub 25 aastat päevast, mil võeti vastu esimene abipolitseinike seadus ning loodi võimalus vabatahtlike kaasamiseks avaliku korra kaitsmisse ja turvalisuse loomisse. Täna algav abipolitseinike nädal tipneb laupäeval toimuva juubelikonverentsiga Jõhvis.
Politsei- ja Piirivalveameti politseikapten Rainer Rahasepp meenutab, et 20. aprillil 1994. aastal vastu võetud seadusega loodi abipolitseiniku staatus ning pandi paika eeldused, õigused ja kohustused vabatahtlikult politseitöös osalemiseks. Veerandsaja aasta jooksul on abipolitseinike institutsiooni idee jäänud küll samaks, kuid märgatavalt on suurenenud vabatahtlike tegutsemispädevus, vabadus ja õigused. Abipolitseinikest on tänaseks saanud politseitöö lahutamatu osa.
Möödunud aastatele tagasi vaadates tõdeb politseikapten, et kuigi valdav enamus abipolitseinike kaasamistundidest moodustub patrulltegevuses osalemisest, siis üha enam näeb abipolitseinikke kaasa löömas ka koolitajatena, piirkondlikus politseitöös, arhiivitöös, teeninduskeskustes, logistilistes valdkondades, arestimajade tegevuses, piirivalvelistes ülesannetes ja paljudes teisteski tööliinides.

Abipolitseinike teemanädal tipneb 20. aprillil Jõhvis, kui pidulikul juubelikonverentsil täname ja tunnustamegi neid inimesi, kes on abipolitseinikuna kogukonna paremasse käekäiku pikaajaliselt panustanud ning otsime viise, kuidas vabatahtlikke veelgi enam kaasata ja motiveerida.
Täna on Eestis 1038 abipolitseinikku, kes panustasid möödunud aastal turvalisuse tagamisse kokku ligemale 100 000 töötundi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background