Aarded Pärnu Muuseumi kogudest püütakse pildile

06/10/2018

Tagasi

Fotograaf Andres Adamson on Pärnu Muuseumis olnud tihe külaline juba veidi üle aasta. Mullusest koostööst näitusel “Pärnu 100 kodukonda” on välja kasvanud tore sõprus, mis viib uute põnevate projektideni. Üks viimastest toimubki täna.
Seda, et muuseumis on näitused, teavad kõik külastajad kuid seda, et 90% museaalidest on tegelikult peidus fondides, kus neid hoitakse kindlal temperatuuril ja niiskustasemel, tõenäoliselt paljud ei tea. Põnevaid asju fondiruumides jätkub, peavarahoidja Ülli Kont teab öelda, et fondides on kokku ligi 160 000 museaali. Fotograaf Andres Adamsonil on plaan mõned enda lemmikud fondist välja tuua ning fotograafia töötubade raames pildile püüda.
Avastamisrõõmu on töötubades seega nii neile, kes fotograafiat armastavad aga ka ajaloohuvilistele. Peavarahoidja arvates on selline ettevõtmine tore, sest nii saab fondimaterjale “tuulutada”. Fondides on varjul mitmekümnete aastate kestel kokku kogutud esemeid, millest mõned sageli ei pääse näitusele, sest neil puudub lugu või ei ole need eksponeeritavad.
Osalemisvõimalus on kõigil huvilistel, kel fotokal käsitsijuhtimise võimalus olemas. Loomulikult ei jää fotod arvutiavarustesse peitu, vaid muuseum leiab võimaluse põnevaid tulemusi ka külastajatega jagada.
Infot töötubade ja registreerimise kohta leiab Pärnu Muuseumi kodulehelt.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background