Pärnus avatakse näitused “Mees ja mees” ning “Naine ja naine”

27/06/2019

Tagasi

Laupäeval, 29. juunil kell 16 avatakse Pärnu XVIII Kunstisuvi näitustega “Mees ja Mees” Pärnu Linnagalerii Raekojas ja kell 17 “Naine ja Naine” Kunstnike majas.
Pärnu Kunstisuvi on suurte traditsioonidega festival – esimene Kunstisuvi toimus 1995. aastal ning nende pikkade aastate jooksul on kunstisuvel osalenud suur osa Eesti kunstimaailma suurkujudest. Ka tänavused näitused kannavad seda traditsiooni edasi.
Kuigi näituste nimedest võib leida viiteid teisele suvisele traditsioonilisele Pärnu suurnäitusele “Mees ja Naine”, ei ole näituste näol tegemist UKM projekti laienduse, kriitika ega paroodiaga.
“Mees ja Mees” ning “Naine ja Naine” toob vaatajateni Eesti (ja ühe Venemaa) kunstnike loomingu, mis kas otsesemalt või kaudsemalt lahkavad soorollidega seotud temaatikat. Ja seda mitte erootilise kunsti kitsas kontekstis, vaid läbi püüdluste avada keha ja sooga seotud mõtisklusi lahemas tähenduses – läbi argise huumori (Marko Mäetamm), läbi sotsiaalse-poliitilise prisma (Leonhard Lapin), läbi kaasaegse mütoloogia (Andrus Joonas), läbi autobiograafilise spektri (Rene Kari, Evelin Zolotko), läbi feministlike käsitluste ja sterotüüpseid soorolle irooniseeriva vaatepunkti ( Mare Tralla, Sandra Jõgeva, Lilia Li-Mi-Yan), aga ka mitmel muul moel.
Osalevad kunstnikud: Mare Tralla, Sandra Jõgeva, Evelin Zolotko (HUUPI), Lilia Li-Mi-Yan, Kiwa, Marko Mäetamm, Rene Kari, Jaanus Samma, Leonhard Lapin, Peeter Allik, Andrus Joonas, Alar Raudoja, Alan Proosa, Anonymous Boh.
Näituse kuraatorid on Marian Kivila ja Jan Leo Grau (MTÜ Avangard Galerii) Näitust toetavad Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.
Näitused jäävad avatuks kuni 3. augustini 2019.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background